Giętkie rurki elektroizolacyjne.

2 lutego, 2016 w kategorii: Centralne ogrzewanie

rura_peszel_ipsRurki osłonowe do zabezpieczenia przewodów elektrycznych PESZEL wytworzone z PVC są rurkami nie przekazującymi dalej ognia. Przeznaczone są do izolacji przewodów elektrycznych w budowlance, w sektorze przemysłowym przed czynnikami mechanicznymi, oddziaływaniem temperatur oraz wilgotnością. Są odporne na uderzenia, złamania i naciski. Rury elektroinstalacyjne można montować i zalewać betonem. Ich wytrzymałość wynosi 320N/5cm. Zachowują dobrą elastyczność, a kształt przekroju podłużnego zapewnia łatwe wprowadzanie przewodów na duże odległości. Gwarantują także łatwy dostęp do kabli elektrycznych oraz łatwe niwelowanie usterek instalacji elektrycznej w czasie eksploatacji.
PVC jako tworzywo charakteryzuje się wysokim współczynnikiem wytrzymałości mechanicznej i wysokimi właściwościami udarowymi, a także małym rozciągnięciem względnym. Przy rozciąganiu jest średnio elastyczny, zaś w znacznym stopniu odporny na ciśnienia. Niewykluczone jest łatwe zgrzewanie oraz klejenie PVC.
Rura typu elastyczna PESZEL produkowana jest także w wersji z pilotem stalowym, który w znacznym stopniu ułatwia wpuszczanie lub wymianę kabli elektrycznych.
Kolejną wersją rur elastycznych są rury ze spiralą GUS. Charakteryzują się tym, że są równe wewnątrz. Wykonane są z plastycznego, a zarazem odpornego na wyższe temperatury tworzywa PVC. Jaki i poprzednie modele nie przenosi płomieni. Spirala natomiast wytworzona jest z twardego PVC. Takie zestawienie daje nam efekt bardzo giętkiej,a równocześnie odpornej na uszkodzenia mechaniczne, złamania i naciski rury. Przy załączeniu złączki RAI pozyskujemy również wysoką szczelność IP64. GUSY stosowane są przy konstruowaniu urządzeń i w wszelakiego rodzaju aparaturach przemysłowych.