Gniadka uszczelniane Scame

2 września, 2015 w kategorii: Dom i ogród

Myśląc o uszczelkach i uszczelnieniach z reguły obrazujemy pasy gumowe stosowane do zapobiegania przeciągom przy oknach i drzwiach. Nie jest to jednak jedyny w swoim rodzaju pomysł na stosowanie tych towarów. uszczelki, szczególnie te gumowe i z silikonu, zabezpieczają przed dostaniem się wody i wilgoci do wnętrza różnego rodzaju urządzeń i gniazd elektrycznych, co zapobiega zwarciom i spięciom w sieciach elektrycznych. Doskonałe uszczelnienia oferujące największe bezpieczeństwo możemy znaleźć w kilku typach gniazd elektrycznych.

Gniazdko Scame jest wytwarzane w klasie szczelności IP66. Umożliwia zamknięcia po podłączeniu wtyczki,a zacisk żelowy uszczelnia punkt wejścia kabla do gniazda. Zapewnia to bezpieczne korzystanie także w okolicznościach najwyższej wilgotności, zabrudzenia, w czasie ulewy. Wyjątkowy ruchliwy gniazda daje możliwość włożenia zarówno wtyczek kątowych jak i prostych.

Gniazdko z serii Scame Protecta też ma typ szczelności IP66 i jest możliwość,by je zakupić w zestawie z puszką do montowania naściennego lub też zamocować podtynkowo w tym wypadku potrzebna będzie uzupełniająca puszka podtynkowa. W opozycji do opisanego wcześniej Domo Plusa Protecta zachowuje najwyższą klasę szczelności po zablokowaniu gniazdka przy podłączeniu wtyków kątowych.

Uszczelki tych gniazdek umożliwiają najwyższe zabezpieczenie i jest możliwość, by je wykorzystywać wszędzie tam, gdzie panuje duże groźba, ze gniazdo będzie poddane działaniu trudnych warunków: ogrody, miejsca o wysokim zapyleniu, np stolarnie.