Grzejniki higieniczne

1 września, 2015 w kategorii: Centralne ogrzewanie

Bytujemy w obecnie coraz bardziej higienicznych warunkach. Ogołoceni z kontaktu z brudem nie uodporniamy się. Efektem takiej sytuacji są wielokrotne zapaści na alergie. Koniecznością życia z ową chorobą jest zachowanie porządku. W miejscach podgrzewanych typowymi kaloryferami jest to o tyle ograniczone, że grzejniki wyposażone są w elementy nieproste do wyczyszczenia. Na elementach grzejnych i kratkach odkłada się sporo pyłu i zanieczyszczeń. Oprócz tego grzejnik w okresie ogrzewczym ogrzewany co wzmaga szkodliwość czynników nagromadzonych na radiatorach. Dogodnym modelem kaloryfera, ułatwiającym łatwe oczyszczanie jest odmiana sanitarna. Model owy, z powodu na brak radiatorów i zapewniające oddalenie zawieszenia umożliwia przystępny dojście, a co za tym idzie także zapewnienie porządku. Kaloryfery higieniczne mają użytek wszędzie tam, gdzie higiena i porządek ma szczególne znaczenie. Instalowane są więc w ambulatoriach, przychodniach, gabinetach lekarskich, a także co raz częściej i w mieszkaniach prywatnych.
Grzejniki sanitarne , tak jak i standardowe modele, występują w szerokiej gamie rozmiarów: od 300 do 900 mm wysokości i od 400 do 3000 długości. Tak, jak te z radiatorami, mogą być podłączone od dołu (wersja V) jak i z boku. Moc zwiększa się dodając kolejną płytę grzejnika,może być ich góra 3. Do kaloryfery hygiene dedykowane są specjalne zapewniające odstęp zawieszenia, które należy dokupić dodatkowo. Dla osób lubiących innowacje jest możliwość wyprodukowania w kolorze. Kaloryfery te można wykonać w edycji dekoracyjnej z płaską przednią płytą.
Reasumując, tam gdzie niezbędne jest utrzymanie czystości zamiast typowego kaloryfera instalujemy właściwej mocy grzejnik hygiene . Możemy go zamówić również w wersji dekoracyjnej i w jakimkolwiek kolorze. Nie zapomnijmy o wyborze właściwych zawieszeń.