Grzejniki kanałowe

aquillo_metalGrzejniki kanałowe to luksus cieplny połączony z stylem i wysoką jakością – optymalne rozwiązanie dla wymagających.
Design teraźniejszych wnętrz kreuje projektantom coraz więcej problemów, często również zbyt mało przestrzeni na kaloryfery ścienne, a klasyczne płaszczyznowe ogrzewanie podłogowe wymaga specjalnego przystosowania budowlanego posadzki. Idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji są grzejniki kanałowe. Układ ogrzewania kanałowego podłogowego nie zaburza przestrzeni, to świetne rozwiązanie ze względów estetyki. Jest możliwość, by je swobodnie montować we wnętrzu, choć najczęściej montowane są najbliżej przeszkleń. Grzejniki kanałowe nie tylko doskonale grzeją pomieszczenia, ale też chronią przed wnikaniem chłodnego powietrza z tarasów, balkonów, ogrodów zimowych, wiatrołapów, przewiązek itp.
W przeciwieństwie do ogrzewania podłogowego grzejniki kanałowe mogą ogrzewać wnętrza indywidualnie, szybciej też odpowiadają na wahania warunków we wnętrzu, będąc równocześnie układem prostym do wyłączenia i sterowania.
Aquilo to linia grzejników Purmo zaprojektowana, by zaspokoić wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Wyprodukowane są w kilku wersjach – z wentylatorami F1T, z wentylatorami wzmocnionymi, które mają większą moc cieplną: Aquilo F1P, jak i bez wentylatora FMK. kaloryfery kanałowe też mogą pracować jak klimatyzator i schładzać pomieszczenia. Są to wybrane linie Aquilo F2C oraz F4C.