Kable grzewcze do dachów i rynien

2 lutego, 2016 w kategorii: Dom i ogród

Kabel grzewczy VCDR to elektryczny przewód przeznaczony do montowania na krawędzi dachów, w rynnach i rurach spustowych. Stosowany prawidłowo przeciwdziała zamarzaniu wody w korytach i rurach na dachu, tym samym zapobiegając defektom instalacji, gromadzeniu się śniegu i lodu, tworzeniu się sopli i tworzeniu zacieków na frontach budynków.
przewody Elektra VCDRPrzewody grzejne VCDR są produkowane w gotowych odcinkach długości od 9m do 175m. Są to kable jednostronnie zasilane, nie ma potrzeby ich docinać i izolować, zakończone są kablem zimnym. Jest wystarczające, by wiązkę przewodu ułożyć w punkcie montażu i włączyć go do prądu 230V puszki, gniazdka – po dorobieniu wtyczki, lub regulatora.
By system przewodów grzejnych był skuteczny i użyteczny, należy prawidłowo dobrać ilość kabli i moc montowanego kabla biorąc pod uwagę usytuowanie obiektu w konkretnej strefie klimatycznej. Wybór opiera się o tabelę oferowaną przez wytwórcę zawierającą informacje o miejscu instalacji, strefie klimatycznej oraz odpowiadających temu długości kabli.