Kaloryfery ozdobne

6 sierpnia, 2015 w kategorii: Dom i ogród

Urządzając apartamenty dbamy by dobrać wszystkie elementy. Dążymy, by wszystko wyglądało spójnie i wzajemnie komponowało. Komponujemy odcień pomieszczeń, wzornictwo foteli oraz wszelakich szczegółów. Do ogółu obrazu brak nam gustownego grzejnika. W tej materii wytwórcy kaloryferów wyprzedzają się w koncepcjach.
Podstawową właściwością grzejników ozdobnych jest funkcja dopasowania barwnego. Zasób barw i kolorów metalicznych jest ogromna. Od podstawowej palety poprzez odcienie metalizowanej po zabarwienie strukturalne.
Grzejniki ozdobne to ponadto dostatek odmian. Płaska przednia płyta jak w wypadku kaloryfera Kos, Plan czy Tinos lub posiadające nieliczne rowki jak w modelu Faro, Afro, Cover, Altus czy Narbonne daje elegancji wykonaniu. Ale to nie jedyne możliwości. Istnieją wersje spełniające kila zadań. Jedna z ról, jak w przypadku Indivi New może być płaszczyzna lustrzana lub ze szkła (biała albo czarna). W dodatku wraz z edycją szklaną otrzymamy specjalny flamaster pozwalający na pisanie po powierzchni grzejnika ozdobnego. Wówczas mamy po prostu klasyczną plansze do zapisek. Wspaniałym zastosowaniem takowego grzejnika ozdobnego jest montaż w kuchni, gdzie częste zapiski i wiadomości pomiędzy domownikami dobrze się odnajdują. Natomiast wersja z lustrem odnajdzie swoje zastosowanie w sypialni lub przedpokoju. Dla mieszkańców bardziej wymagających model Inventio występuje w dziewięciu modelach rysunków tak, że każdy znajdzie właściwy dla siebie deseń.
Tym co poważają starą strukturę i wzór grzejników ozdobnych wskazujemy modele Tubus. Nawiązują w swej stylistyce do starszych żeliwnych modeli, ale wykończenie laserowe ubarwia ten kaloryfer. Do grzejników Tubus dodawana jest specjalna szczotka pozwalająca na zachowanie czystości w najdrobniejszych nawet zakamarkach.Powinno się stale pamiętać ,że wykończeniem każdego najpiękniejszego grzejnika dekoracyjnego są właściwie dopasowane pokrętła.