Kaloryfery pokojowe

6 września, 2015 w kategorii: Dom i ogród

Grzejniki płytowe to odpowiednio stosowane wzory w domowym ogrzewaniu zasilanym wodą. Rozliczny wachlarz rozmiarów i odmian podłączeń umożliwia dostosowanie do wszelakiego rozwiązania. Kaloryfery pokojowe mogą pojawiać się w wersji poziomej jak i pionowej. Wysokości kaloryferów poziomych wahają się od 70 mm do 900 mm. Szerokości od 400 do 3000 mm. Występują one w wersji z podłączeniem z boku lub dolnym. rozmiar przyłączenia z boku to efekt różnicy całkowitej wysokości kaloryfera po odjęciu 5 cm. Rozstaw jest ważnym czynnikiem przy dopasowaniu grzejnika na odświeżane instalacje. Nie poprawne dopasowanie przyłącza grozi dodatkowymi modernizacjami. Wielofunkcyjność typów pozwala na podłączenie zarówno z prawej jak i z lewej strony. Grzejniki z podłączeniem dolnym mają większą funkcje przyłączenia. Standard określa podłączenie od dołu zlokalizowane od spodu grzejnika płytowego w odległości 8 cm od rantu. Opcjonalnie kaloryfer ma jeszcze 4 końcówki do podłączenia z boku. Grzejniki Compact są wszechstronne i można je przekładać tylko odmiana jedno-płytowa wymusza definicje strony podłączenia od dołu. Normę stanowi podłączenie z prawej stronie. W komplecie z grzejnikiem pokojowym dodawane są zaślepki, odpowietrzniki i zawieszenia.

Dodatkowo kaloryfery płytowe z podpięciem od dołu posiadają fabrycznie zamontowane zawory termostatyczne. Wydajność grzejnika w zakresie pojedynczego wymiaru wzrasta dodając dodatkową płytę grzejna, zwiększa się wówczas kaloryfera grubość. Grzejniki poziome produkowane są w odmianie premium dodana płyta przednia i można zakupić je w różnych kolorach. Grzejniki płytowe ozdobne nie są wielofunkcyjne i kierunek podłączenia należy ustalić przed zakupem. Kaloryfery płytowe montowane pionowo, mogą osiągnąć wysokość nawet 2300mm a szerokość ich wynosi od 300 do 750mm.

Jak i w wersji poziomej, moc dodaje się zwiększając jego grubość. Grzejniki płytowe pionowe mają standardowo przyłącze od dołu pośrodku grzejnika, ale jest alternatywa przyłączenia go na skraju kaloryfera. Tak, jak i w innych modelach można kupić kaloryfer w bogatej ofercie barwnej zawierającej typowe, metaliczne czy też strukturalne kolory.
Grzejniki pokojowe dedykowane do instalacji w domach montowane poziomo i pionowe ze względu na swoją szeroką rozpiętość wymiarów i kształtów zaspokoją wymogi najbardziej wymagającego konsumenta.