Kotły Vailanta z zasobnikiem i regulatorem – kwadratowa moc ogrzewania

piec_vaillant_ecotec_pro_23kw_q100l_cm450Pakiet kotła energooszczędnego producenta Vaillant ecoTec 23kW z kwadratowym buforem na ciepła wodę 100l i regulatorem calorMatic 450 to kompletne źródło grzania i podgrzewania wody dla pojedynczego obiegu grzewczego. Wymiennikiem może być zespół kaloryferów albo podłogówka. Tak skonstruowany pakiet umożliwia dostarczenie ciepła dla mieszkania o wielkości nawet 250 m2 i ciepłej wody dla 2-3 osób.
Z kolei pakiet składający się z kotła Vaillat ecoTec 23kW, kwadratowego zasobnika o zasobności 100l i regulatora calorMatic 470 wraz z czujnikiem VR61 i czujnikiem VR10 tworzy kompletny pakiet do zagwarantowania c.w.u. i ogrzewania zbudowanego z dwóch oddzielnych układów grzewczych. Obiegi mogą być dla przykładu grzejnikowe i składające się z podłogówki. Taki pakiet gwarantuje komfort ciepła dla lokali i domów do 250m2. Wielkość zasobnika gwarantuje ciepłą wodę do kilku punktów odbioru równocześnie dla nawet 2-3 osób.
System kondensacji pieców podnosi ich skuteczność i gwarantuje obniżenie rachunków w ogrzewaniu. Piec ma większą skuteczność przy 30% obciążeniu zyskuje 108%. Funkcja Aqua Kondens System (ASK) pozwala na wykorzystanie procesu kondensacji również w procesie podgrzewania wody co daje kolejne oszczędności. Dodatkową korzyścią jest możliwość dostosowania do innego typu gazu poprzez przeregulowanie pieca. Piece maja wbudowaną dwustopniową pompę sterowaną elektronicznie, odpowietrznik, naczynie wzbiorcze i zawór bezpieczeństwa.
Zasobnik stojący Biawar Quattro, wymieniony w pakietach, ma zasobność 100l i dużą klasę oszczędności energetycznej A ze utratą postojową tylko 32,08 W/dobę. Interesujący kwadratoway kształt współgra z formą kotła.
Regulatory tygodniowe użyte w obu pakietach to calorMatic z tym, że model 450 nadzoruje jednym układem grzewczym i obiegiem ciepłej wody, a 470 wraz z sterownikiem VR61- dwoma obiegami.
Tak skonstruowane pakiety to wysoka jakość zapewniona przez liderów z branży techniki grzewczej w wyjątkowej cenie, niedostępnej w żadnej innej ofercie.