Maty grzejne pod kafelki

29 czerwca, 2015 w kategorii: Dom i ogród

Któż z nas stąpając nagą stopą na kafelkach nie narzekał na odczucie chłodu.

Jakże przyjemnie by było stać i poczuć komfort pod stopami.

Naturalnie, że istnieje taka opcja. Należy tylko przed kładzeniem terakoty ułożyć matę grzejną. W tym celu należy zamontować matę grzewczą o mocy 100 lub 160 W/m2. O ile stosując moc 100 W/m2 powinniśmy mieć nadzieję na ciepło pod nogami o tyle przy zastosowaniu maty grzewczej o mocy 160W/m2 komfort jest większy. Maty grzewcze Elektra występują w kręgach o szerokości 0,5m. modele o mocy 100W/m2 występują w maksymalnej długości 24m, co daje 12m2 obszaru. W wersji mat 160W długość graniczna zajmuje 20m czyli 10m2 obszaru. Obydwie wersje mat grzejnych mogą być produkowane także jednostronnie jak i z dwóch stron zasilane. W kompletach istnieje możliwość je kupić także z programowalnym, tygodniowym sterownikiem elektronicznym. Sterownik taki umożliwi na precyzyjne zaprogramowanie okresu doby w których mata ma bezsprzecznie grzać.

W zestawach mat ze sterownikami przekazana jest również pucha podtynkowa do regulatora, przewodowy sensor temperatury i odcinek rury peszel do włożenia sensora temperatury posadzki.

Przed montażem powinno się dokładnie obliczyć konieczny metraż. Mat nie kładziemy pod elementami na stale zastawionymi (szafki stojące, wanna, suszarka, zmywarka), można je natomiast zamontować bezpośrednio pod prysznicem w wersji bez kabiny. Dla prostszego wykonania trzeba naszkicować w proporcji układ miejsca wraz ze wszystkimi szczegółami na trwale zastawionymi, a później rozplanować zamontowanie maty grzejnej.