Przewody grzewcze z termoregulacją

13 stycznia, 2016 w kategorii: Dom i ogród

Idealnym zastosowaniem na z dnia na dzień chłodniejsze poranki zapobiegającym zamarzaniu rurociągów są kable grzejne FreezeTec. Układ zaopatrzony w te kable daje pewność ,że będzie funkcjonował zadawalająco pod paroma zależnościami.

Średnica rury, na którą będzie instalowany przewód nie powinna być dłuższa niż 50 mm. Powinna być założona izolacja na przewód wodny, najmniej 1 cm granicznie 2 cm. Znaczące są także parametry w jakich jest prowadzony montaż. Ciepłota ogrzewanego przewodu wodnego nie powinna przekraczać 65 stopni, a minimalna ciepłota miejsca instalacji -25 stopni. Przewód FreezeTec składa się z kabla grzewczego z wbudowanym na jednym końcu termoregulatorem, którego zakres włączania wynosi +3 stopnie, a wyłączenie następuje przy +10 stopniach. Element grzewczy może być długości 2-3-5-7-10-15-21-30 i 42 m. Do każdego z elementu grzejnego przyłączony jest kabel podłączeniowy o długości 1,5 m zwieńczony wtykiem.

FreezeTecAby przewody działały należycie powinno się je dopasować, w stosunku od średnicy wewnętrznej rury, założonej osłony oraz od maksymalnych temperatur minusowych będących w pomieszczeniu może okazać się, że pojedyncza wiązka przewodu nie jest efektywna. Fabrykant przewodów grzewczych przygotował stosowną na ten cel tabele. Po określeniu zapotrzebowania na dane uwarunkowanie inicjujemy od zamontowania termostatu. Musi on być umieszczony w miejscu narażonym na najniższą temperaturę. Bowiem on będzie przesądzał o pracy całego układu. Gdy chcemy zamontować kable grzejne na przewody wodne z tworzywa sztucznego musimy zastosować pod kablem grzewczym z pasem kleju taśmę aluminiową, który osłania rurę przed możliwym stopieniem. Kolejno układamy kabel grzewczy.

Jeżeli z obliczeń określono zainstalowanie 1 wiązki to układamy ją z spodu przewodu wodnego pod kontem 45 stopni i mocujemy taśmą instalacyjną. Kiedy z obliczeń zostało określone zastosowanie z owinięciem montujemy tak aby przewody nawzajem się nie stykały. Tak zainstalowaną instalację zaklejamy na całej długości pasem aluminiowym i izolujemy. Tak ułożona instalacja da nam komfortowo przeczekać całą zimę.