Purmo Aqulo F1P 90x180x2500mm, czyli grzejnik podłogowy wzmocniony z wentylatorem.


Kaloryfery montowane w podłodze to doskonały koncept na grzanie w pomieszczeniach o dużych przeszkleniach, jaki i tam gdzie brak przestrzeni na montaż grzejników na ścianie. Bywa, że w nowych przestronnych wnętrzach kaloryfery montowane w podłodze to wyłączny klucz na zrekompensowanie wymagań wnętrza na energię cieplną, bo mają dużo większą wydajność niż tradycyjne ogrzewanie kaloryferami. kaloryfery montowane na ścianie o wysokiej mocy mają zwykle znaczne gabaryty i niełatwo je wkomponować w przestronne wnętrza.


Kaloryfery kanałowe| Purmo Aquilo F1P przeznaczone są do montowania w podłogach ogrzewanych pomieszczeń. Mocny wymiennik ciepła umieszczony jest w stalowej wannie, jaką wkłada się w przygotowanym do tego punkcie w podłodze. Kaloryfer ten jest wyposażony w cichobieżne wentylatory w ilości zależnej od długości wymiennika, zapewniające wymuszony ciąg powietrza i przez to odpowiednio wyższą wydajność cieplną grzejnika. Wzorem opisywanego typu grzejników montowanych w wylewce jest Purmo Aquilo F1P 90x180x2500mm.


Aby prawidłowo podłączyć kaloryfer do instalacji elektrycznej wymagany jest transformator, z tego powodu, że wentylatory zasilane są napięciem 12V. Jednocześnie koniecznym osprzętem jest programator sterujący obrotami wentylatora. Wytwórca proponuje różne wersje wyposażenia w zależnosci od zaawansowania funkcji (regulator manualny, elektroniczny, z możliwością zdalnego sterowania).


Dodatkowym elementem, który należy montować na grzejniku jest kratka maskująca. W tym wypadku producent też oferuje duży wachlarz produktów – od kratek drewnianych poprzez aluminiowe, aż do najwyższej jakości i odporności: ze stali szlachetnej.