Siatki do okien do drzwi

4 sierpnia, 2015 w kategorii: Dom i ogród

Czas wakacji i urlopów się zaczął. Wybywamy na dacze, jeziorka i korzystamy z bytności z przyrodą. Nie są te kontakty przeważnie przyjemne. Najczęściej, pod wieczór, gdy już idziemy spać, dochodzi do nas nachalne bzyczenie. Moskity! I wówczas wymyśliliśmy: a trzeba było zapakować ze sobą siatkę przeciw owadom.
Moskitiera to wyłącznie siatka przepuszczająca powietrze , którą zamontowujemy w futrynie okiennej. Na około ramy okiennej mocujemy pasek czepny. Futrynę należy przedtem pozbawić tłustości i pozbawić brudu. Po kilku godzinach od montażu rzepu przymocowujemy moskitierę. Należy pamiętać, że nie może być ona za intensywnie naprężona. Naddatek siatki ucinamy ostrym nożykiem albo nożycami.

Przy dobieraniu odpowiedniego rozmiaru moskitiery powinno się zmierzyć wewnętrzny wymiar ramy okna. Siatki okienne przeciw owadom mogą występować w wymiarach {100cmx100cm|130cmx150cm|150cmx180cm. W zależności od typu ramy okna możemy zastosować wersje w kolorze białym i czarnym.
Inna opcja to pozioma zamykana belka zatrzaskowa o długości 100 cm mocowana na klej lub po prostu mocowana na gwoździe do futryny do której podpinamy 4 pasy. Belkę zatrzaskową można przyciąć. Siatki pionowe o maja długość 220 cm i szerokości 30 cm.
Są zakończone elementem obciążającym. Montujemy je tak, aby zachodziły na jedna na drugą.
Posiadający takie asortymenty bezpiecznie możemy czerpać z bliskości przyrody na wczasach czy też w mieszkaniu.