Trendy w desingu mebli

2 lutego, 2016 w kategorii: Dom i ogród

Dzisiejszy i przyszły design charakteryzuje się daleko idącą prostotą dążącą do absolutnego minimum. Dlatego też obecne tendencje oscylują wokół minimalizmu, modernizmu, konstruktywizmu.Dominuje także moda na designerskie projekty z lat 50-tych i 60-tych XX wieku w nowej formie.
Obecny odbiorca chce mebli dostosowanych do jego zmiennych potrzeb, dlatego obecnie meblując wnętrze operuje się uproszczonymi bryłami, podstawowymi geometrycznymi kształtami, które możemy dobrowolnie zestawiać. Modułowość i personalizacja wyposażenia to kierunki, których teraz nie sposób pominąć.
Także natura gra pierwszoplanową rolę w najświeższych trendach w projektowaniu nie tylko w kwestii kolorystyki, ale także materiałów, wśród których przeważają drewno, glina i kamień.Wciąż modne są kontrasty, a najbardziej chłód wysokiego połysku – najczęściej bieli z ciepłem naturalnego drewna. Dominują jasne wybarwienia jak dąb, jesion, olcha poddane strukturyzacji, która jeszcze bardziej akcentuje ich naturalność i surowy wygląd, wykończone jedynie bezbarwnym olejem, bądź naturalnymi woskami. Dominują również sentymentalne odwołania do przeszłości, czyli drugie życie staroci mile widziane.
Prócz wspomnianych frontów na wysoki połysk czy drewnianych, modne są fronty ażurowe z metalu – to hit w 2015 r.W przypadku wszelkiego rodzaju przeszkleń w meblach, zazwyczaj pojawia się w ich towarzystwie oświetlenie LED o zmiennej barwie światła, sterowane na odległość, czy też wyposażone w czujniki zmierzchu, dzięki którym stworzymy unikalną atmosferę w naszym wnętrzu.