Uszczelki epdm

6 czerwca, 2015 w kategorii: regionalne

Największymi pozytywami uszczelek z gumy komórkowej są: swobodaw montażu, dużyasortyment: mnogość, duży asortymentform, mnogośćwymiarów, okazała wybór barw. Ze względu na właściwości gumy komórkowej EPDM uszczelki wykonane z tego tworzywa są wyjątkowosprężyste, nietrudnodopasowują się do uszczelnianej powierzchni, poddają się naciskowi i wracajądo własnegokształtu po jego ustąpieniu. Są odpornena działanieozonu i wody. Giętkość zachowują iw temperaturach poniżej zera. Użyty spoiwoumożliwiadobremontaż uszczelek na obszarachz tworzyw sztucznych, lakierowanych, drewnianych, metalowych.

Profile samoprzylepne występują także jako profilowane, czyli w przekroju zamiast prostokąta tworzą kształty (np. profile typu E, P, D). Wspólnie z uszczelkami prostokątnymi z uwagi na ichniespotykane atutyznajdują zastosowanie w przemyśle, budownictwie i motoryzacji.
Uszczelki samoprzylepne to najczęściej prostokątne w przekroju pasy wykonane z gumy spienionej EPDM. Znacznywybór rozmiarów i dowolność zastosowania skutkują tym, ze jest to jedno z w największym stopniu wziętych uszczelnień.

Uszczelki samoprzylepne posiadają wiele zastosowań. Można je stosować wszędzie tam, gdzie sprawdzą się ich parametry – wymiary, twardość, odcień itp. Głównie wykorzystuje się je do ocieplania okien lub drzwi, jako dosyć niedrogi modus na radzenie sobie z „uciekającym” przez szczeliny okien i drzwi ciepłem, co przekłada się na wyższe opłaty za media.