Uszczelki przeznaczone do zabezpieczenia krawędzi

2 lipca, 2015 w kategorii: Budownictwo

Nakładki rantów to niezwykle funkcjonalny oraz trwały, a jednocześnie łatwy modus na ochronę niewyrównanych albo odstających krawędzi lub rantów. Można je wykorzystywać wszędzie tam, gdzie oczekiwana jest ochrona nierównych zakończeń blach, szyb, deski.

Okazja wyznaczenia koloru prowadzi do tego, że, że zwyczajne zabezpieczenie może okazać się również atrakcyjnym punktem wykończeniowym oraz częścią aranżacji, a nie zaledwie być potrzebnym do zastosowania obiektem.
Uszczelnienia te najczęściej zrobione są z EPDM, PVC, silikonu, neoprenu w kształcie przypominającym literę „U”. cechy i parametry fizyczne i chemiczne wskazanych tworzyw określają okoliczności, w jakich ma możliwość funkcjonować osłona. Mają sporą odporność na warunki zewnętrzne (promieniowanie UV, temperatura) i oddziaływanie wielorakich mieszanek. uszczelnienia na ranty grają rolę blokera przed wodą, wilgocią, kurzem, nawet mieszankami rodzaju oleje lub benzyna. Wszystko to sprawia, że są doskonałym rozwiązaniem uszczelniającym.

O typie zastosowanej osłony przesądza wymiar krawędzi, na której ma być zamontowana. Szczegóły odnoszące się do wymarów oraz promieni wyginania pozwalają dobrać z najdokładniej zabezpieczenie w zależności od potrzeb i wymagań. Zabezpieczenia te w części do mocowania mają metalowe uzbrojenie umożliwiające bardzo pewne mocowanie, które wkłada się na krawędzi elementu nośnego. Wyjątkowa technika fabrykacji rdzenia sprawia, że pomimo zastosowania stalowego wnętrza, uszczelnienia te są bardzo plastyczne i jest możliwość je wyginać w wybranej płaszczyźnie.