Uszczelki sklep Warszawa

17 września, 2015 w kategorii: Budownictwo

Kupić uszczelki do okien w Warszawie – nic bardziej prostego. Wielkie miasto, stolica, duży zestaw punktów, marketów i przedstawicieli. Wszak to myślenie, jak okazało się i na moim przykładzie to nic bardziej nieprawdziwego.

A było to tak. Drzwi wejściowe w moim domu straciły szczelność, a x tego wynika, że wyczuwalne ruchy powietrza i zimno zaczęły być niekomfortowe. Powinno się kupić nowe uszczelki. Udam się, nabędę – wpadłem na pomysł – i załatwię to.

Moją drogę w ich szukaniu rozpocząłem od oficjalnego przedstawicielstwa producenta drzwi. Przykro, ale, producent sprzedaje tylko wymianę ościeżnicy albo całego skrzydła drzwi połączonych z nowymi uszczelkami. Na moje błaganie o wskazanie uszczelek wykorzystywanych przy produkcji tych drzwi – bezradnie rozłożono dłonie wskazując, że te wiadomości są nieznane. Pojechałem dalej.

I w w tym punkcie rozwija się ciąg dalszy jazdy po stolicy. Wizytowałem markety z artykułami budowlanymi, hurtownie, sklepy, które w ich ofertach wskazują różnego rodzaju drzwi. Pomyślałem, że powiedzie mi się jednak dostać do nich uszczelki. Znowu popełniłem błąd.

W końcu bezsilny rozpocząłem poszukiwania w internecie. Pragnąłem uniknąć trwonienia funduszy na przesyłkę, skoro najprościej (jak myślałem jakiś czas temu) przybyć do lokalnego sklepu w stolicy i otrzymać uszczelki, np. samoprzylepne.

Myślałem, że w ten sposób oszczędzę czas i pieniądze. W końcu utraciłem mnóstwo czasu i pieniędzy na paliwo przebyłem jednakże mnóstwo kilometrów oraz nerwów – biorąc pod uwagę przerwy w stołecznych korkach. A można było zupełnie inaczej. Odszukałem w sieci sklep uszczelki-market.pl, gdzie jest wielki asortyment uszczelek do drzwi. Profesjonalna obsługa wskazała mi najbardziej proste i najmniej kosztogenne wyjście, czyli uszczelki samoprzylepne. Z rozkoszą opłaciłem koszty przesyłki, obym tylko nie musiał już nigdzie wyruszać. Pierwszego z kolei dnia dostałem przesyłkę, a prosty montaż zabrał mi kilkanaście minut. A można było tak w pierwszej kolejności…

Tak oto spisuje moja historia odszukiwania uszczelek w stolicy. Następnym razem kupię w necie, nie ruszając się z domu.