Uszczelnienia obrzeży

16 czerwca, 2015 w kategorii: Bez kategorii

Osłony zaciskane na kanty to liczna grupa uszczelek używanych do zabezpieczania miejsc sterczących, odsłoniętych. Przeważnie wykorzystywane są w budownictwie i przemyśle, niemal w każdej specjalizacji: energetyce, systemach wentylacji klimatyzacji oraz systemach grzewczych – wszędzie tam, gdzie jest potrzeba osłonięcia i zabezpieczenia surowych lub nieregularnych rantów szyb, drzwi, klap, sklejek.

Mają wysoką trwałość na warunki zewnętrzne (promieniowanie UV, temperatura) i oddziaływanie rozmaitych substratów. Uszczelnienia na kanty grają rolę blokera przed wodą, wilgocią, kurzem, nawet substancjami typu oleje lub benzyna. Zrobione są z EPDM, PVC lub NBR. Wszystko to skutkuje, że są wyśmienitym rozwiązaniem zabezpieczającym.

Osłony na blachę posiadają elastyczną cząstkę wypełniającą (fragment umieszczony po bokach lub na górnej części) oraz część mocującą. O modelu zastosowanej osłony rozstrzyga szerokość kantu, na którym ma być przymocowana i żądany rodzaj zabezpieczenia. Uszczelnienia te w partii mocującej mają stalowe uzbrojenie dające najbardziej sprawdzone mocowanie, które zaciska się na obrzeża elementu nośnego. wyjątkowa technologia produkcji zbrojenia powoduje, że pomimo zastosowania stalowego wnętrza, uszczelki te są wyjątkowo elastyczne i można je giąć w wybranej płaszczyźnie. Dla wybranej uszczelki tego typu wskazane są promienie gięcia podane w milimetrach, wymiar krawędzi, na której można uszczelkę montować oraz rodzaj zastosowanego tworzywa.