Zasłony na okna

12 czerwca, 2015 w kategorii: Dom i ogród

Siatki przyczepiane są w oknach, w drzwiach wejściowych lub na tarasy, których zadaniem jest zabezpieczanie pomieszczeń przed insektami.

Uznane na rynku moskitiery do okna produkowane są w ramach, na indywidualne zamówienie. W tej sytuacji zachodzi konieczność szczegółowego pomiaru przeprowadzonego przez konsultanta biorącego pod uwagę potrzeby klienta i elementy dotyczące budowy okna lub drzwi. Łączy się to ze wielkim kosztem oraz z wydłużonym okresem czekania na wykonanie.

Prostym i generującym niewielkie koszty rozwiązaniem są moskitiery przeznaczone do indywidualnego montowania. Oferowane są w zestawach składających się z tkanin siatkowych o zróżnicowanych wymiarach oraz samoprzylepnych taśm rzepowych. Wystarczy kilka minut, by zamontować rzep na ramkę okna lub drzwi, a wówczas przyczepić do niego siatkę. Łatwość i sprawność montażu oraz niewielka cena to cechy zasłon przeciw owadom. Można je (w odróżnieniu od moskitier montowanych na stałe w przestrzeni okna) zabrać wybierając na wakacje i nawet na kempingu pozbyć się latających nad poduszką insektów właśnie wtedy, gdy najmocniej potrzebujesz snu.

Najpopularniejszą i praktyczną zasłoną przeznaczoną do drzwi wejściowych i tarasowych tworzącą barierę dla owadów jest zasłona „Retis 4 pasy”.

Siatki w kolorze antracyt spisują się najlepiej tam, gdzie jest niebezpieczeństwo prędkiego ich pobrudzenia. Są także mniej widoczne w przypadku czarnej stolarki, jak i przy dzwiach z szybami pokrytymi powłokami odblaskowymi.

Dostarczana jest jako prosty set do indywidualnego montowania. W opakowaniu znajdują się paski siatki z ciężarkami oraz listwa mocująca. mocowanie moskitiery polega na dostosowanie długości listy do wymiarów ościeżnicy i odpowiednie mocowanie pasków wewnątrz listwie. Dokładnie chroni mieszkanie przed owadami, jest odporna i praktyczna.