Mocowanie ładunku do chłodni

4 sierpnia, 2015 w kategorii: Naczepy

Rozwiązanie podwójnego poziomu w TIRze zezwoli w cwany sposób zyskać kolejny zakres na palety. Dzięki temu można załadować na dodatkowej przestrzeni jeszcze nawet do dwunastu ton materiału. W przypadku załadunku samych typowych palet zwiększa się dwukrotnie w ten sposób ilość miejsc paletowych w naczepie. Na czas przejazdów niewymagających zdublowanego załadunku, fragmenty montażowe całego układu wkłada wzdłużne z takimi samymi otworami, utrzymujące legary nośne.

System odstępów miedzy otworami pozwala w razie potrzeby dowolnie wybierać położenie następnego poziomu niezależnie w kolejnym odstępie pomiędzy leżącymi obok dwoma słupkami.

Uzupełnieniem mogą być szyny wzdłużne uzupełniające, które są delikatniejsze i nie służą do podtrzymywania kartonów, lecz wyłącznie do unieruchomienia akcesoriów unieruchamiających przewożony ładunek, czyli przegrody w poprzek auta czy pasy mocujące. Belki dodatkowe montuje się w uchwytach, w które w razie konieczności można umieścić także pospolite profile (drewniane albo aluminiowe).