Taśmy antypoślizgowe

11 lipca, 2015 w kategorii: Budownictwo

Taśmy samoprzylepne antypoślizgowe dedykowane są do montażu we wszystkich miejscach, gdzie istnieje ryzyko poślizgnięcia się i wypadku. Aplikuje się je na stopniach, podłogach, po to zmniejszyć niebezpieczeństwo i niebezpieczeństwo wypadku. Są odpowiednie do montażu na wielu rodzajach powierzchni – z betonu, z marmuru, drewnianych, z ceramiki i z kamienia. Wyjątkowy polimerowy nośnik taśmy razem z powierzchnią samoprzylepną sprawiają, iż montaż taśmy prawdopodobny jest na każdej posadzce.

Mają wszechstronne przeznaczenie – do użytku wewnętrznego i zewnętrznego na stopniach, podłogach i arteriach komunikacyjnych, w wielu gałęziach przemysłu: budownictwie, transporcie, przemyśle budowy i naprawy statków i łodzi, motoryzacyjnym.

Na zewnątrz niebezpieczeństwo poślizgnięcia się wzrasta w czasie jesienno – zimowym, kiedy to woda, lód i śnieg dodatkowo potęgują ryzyko wypadku. We wnętrzach charakterystyka posadzki i ułożenie powoduje, że powstaje mus zintensyfikowania tarcia w lokalizacjach najbardziej uczęszczanych, czy to w gmachach ogólnodostępnych, czy też w prywatnych domach.

Taśmy antypoślizgowe dostępne są w rolkach o szerokości 25 oraz 50 mm w różnych kolorach. Do dyspozycji jest również wersja przeźroczysta. Zapewnia to możliwość doboru taśmy do każdej posadzki, tak aby była jak najmniej widoczna, bądź odmiennie – by spełniała rolę taśmy oznaczeniowej odmiennością kolorów wskazując na obszary najbardziej zagrożone.