Zasilany prądem bieżący ogrzewacz zimnej wody Amicus EPO2

12 lutego, 2016 w kategorii: Centralne ogrzewanie

amicus_epo2Zasilane prądem podgrzewacze zimnej wody Amicus EPO2 to działające pod ciśnieniem urządzenia do szybkiego, bieżącego podgrzania wody użytkowej. Podgrzewające przepływowo ogrzewacze to niewielkich rozmiarów i nie drogie urządzenia pozwalające na krótkie w czasie dostarczenie ciepłej wody użytkowej. Ich podstawową zaletą jest to, że nie są ograniczone zasobnością zasobnika i umożliwiają czerpanie gorącej wody w jakimkolwiek czasie. Wyznacznikiem zastosowania do większej ilości miejsc odbioru ciepłej wody jest jedynie ich moc.
Firma Kospel w swoim asortymencie proponuje model o uniwersalnym przeznaczeniu, gdyż daje się go obracać i dzięki temu montaż umożliwiony jest zarówno nad i pod miejscem poboru wody cieplej. Małe gabaryty aparatu umożliwiają montaż generalnie w każdym miejscu.
Wbudowany fabrycznie drobnostrumieniowy perlator zapewnia komfortowe użytkowanie oraz do 50% oszczędności wody i kosztów prądu. Połączone są do sieci 230V. W zależności od zapotrzebowania ciepłej wody użytkowej do miejsc odbioru montuje się podgrzewacz od 3,5 kW przy podłączeniu do umywalki. Od 4,5kW w przypadku podłączenia do dwóch umywalek jednocześnie. Przy korzystaniu ze zlewu sugerowane jest podłączenie urządzenia od 5,5kW. Wydajność urządzenia umożliwia uzyskanie nawet 2,9 l/minutę ciepłej wody. Każde z urządzeń ma atest higieniczny.