Naklejka fotoluminescencyjna

7 sierpnia, 2015 w kategorii: Budownictwo

Taśma do oznaczania z podstawą z folii PVC to pasek materiału wykonywany w wielu odcieniach, jaki może spełniać wielorakie role oraz jakie odnajdują mnóstwo ról również przemysłowych, jak i tych spotykanych na co dzień.

Niezwykły rodzajem taśm oznaczeniowych jest taśma fotoluminescencyjna. Taśma ta zrobiona na nośniku z tworzywa PVC z klejem akrylowym odznacza się procesem fotoluminescencji. Jest to absorpcja promieniowania elektromagnetycznego z obszaru widzialnego ultrafioletu lub podczerwieni. Absorbowana energia jest po ty przekazywana pod postacią promieni świetlnych. W rzeczywistości znaczy to, że taśma świeci w ciemności przez wiele godzin po zasłonięciu światła naturalnego lub sztucznego.

Jest wspaniała do wykorzystania wszędzie tam, gdzie np. przepisy BHP narzucają znakowanie zauważalne w nocy sale w kinach, teatralne, schody, drogi ewakuacyjne, dukt do komunikacji pieszej i pojazdów oraz w miejscach, gdzie konieczne jest rzucające się w oczy znakowanie upominające – systemy przeciwpożarowe, gazowe, też tam, gdzie nie ma dostępu do zasilania albo szczególne okoliczności nie dają zgody na jego podłączenie bliskość surowców łatwopalnych, szkodliwych.

Naklejka świecąca w ciemności może również być użyta jako detal zdobniczy na ścianach lub na podłogach parkiety taneczne, dyskoteki, rekwizyty w teatrach, kluby, parki rozrywki.