Uszczelki do okien w Lublinie

uszczelka_profil_d_bialyWymiana uszczelek okiennych w Lublinie to przed sezonem jesienno-zimowym najchętniej kupowaną usługa w zakładach pracy zajmujących się tym procederem. Przedsiębiorstwa te dojeżdżając wprost do klienta (ogłoszenia na klatkach schodowych w budynkach wielorodzinnych) zyskują krocie proponując własne usługi.
Wydawać by się mogło, że zmiana uszczelnień okiennych w Lublinie to bardzo skomplikowana sprawa. Nie musi jednak tak być. Nie potrzeba też specjalistów, można, to zrobić samemu. I wielki sukces gwarantowany.
Przeważnie jest wystarczające, by zacząć od wypełnienia ramy oraz skrzydła okna miękkimi i plastycznymi uszczelnieniami z gumy komórkowej EPDM. Jest to znakomity surowiec do tego celu, a uszczelnienia bardzo proste w montażu, bo samoprzylepne. Wystarczające jest, by optymalnie dopasować wielkość uszczelnień do wymiarówprześwitów w otworach okiennych, by zminimalizować wnikanie chłodu i przeciągi.
uszczelka-samoprzylepna-4mm-cietasDostępne na rynku uszczelki samoklejące są produkowane w odmiennych barwach oraz możliwe do zakupu w różnych ilościach, np. w rolkach po 10 albo 5 metrów, a także opakowania uszczelek profilowanych (6 m). Jeżeli mamy do uszczelnienia dużą ilość okien, warto wybrać opakowania większe, bardziej korzystne do kupienia (100 lub więcej metrów).
W przypadku, kiedy zniszczeniu uległy uszczelki wewnętrzne ramy okiennej, przeciętny Kowalski może nie poradzić sobie z wymienieniem uszczelek. Tę sprawę warto pozostawić specom, ponieważ wymagane są do tego odpowiednie narzędzia oraz praktyka.