Maty grzewcze pod płytki

15 czerwca, 2015 w kategorii: Dom i ogród

Kto z was stojąc gołą stopą na płytkach nie marudził na odczucie zimna.

Jakże przyjemnie by było wstać i czuć komfort pod nogami.

Owszem, że istnieje owa możliwość. Należy tylko przed montażem terakoty ułożyć matę grzewczą. W tym celu można zastosować maty grzewcze o mocy 100 lub 160 W/m2. O ile stosując moc 100 W/m2 powinniśmy mieć nadzieję na komfort pod stopami o tyle przy zastosowaniu maty o mocy 160W/m2 ciepło jest większe. Maty grzejne Elektra są produkowane w zwojach o szerokości 0,5m. modele o mocy 100W/m2 występują w maksymalnej długości 24m, co zajmuje 12m2 powierzchni. W przypadku mat 160W długość ta wynosi 20m czyli 10m2 powierzchni. Obydwie wykonania mat grzejnych mogą być produkowane zarówno z jednej strony jak i z dwóch stron zasilane. W kompletach jest szansa je dostać także z cyfrowym, siedmiodniowym regulatorem cyfrowym. Regulator taki pozwoli na dokładne zaprogramowanie pory dnia w których mata grzewcza ma realnie działać.

W zestawach mat grzejnych z regulatorami dostarczana jest także puszka podtynkowa do sterownika, kablowy sensor temperatury i kawałek rury elektroinstalacyjnej do włożenia czujnika temperatury podłoża.

Przed instalacją powinno się dokładnie wyliczyć wskazany metraż. Mat grzejnych nie instalujemy pod elementami na trwale zabudowanymi (szafki stojące, prysznic, pralka, kuchenka), można je natomiast zainstalować tuż pod natryskiem w wersji bez brodzika. Dla prostszego montażu trzeba narysować w proporcji układ miejsca wraz ze wszystkimi szczegółami na stale zastawionymi, a następnie rozplanować ułożenie maty grzejnej.